Szukaj

WIADOMOŚCI

Publikujemy kolejną edycję raportu rocznego poświęconego polskiemu rynkowi aluminium. Jest on dostępny w najnowszym wydaniu naszego magazynu. Wystarczy zamówić prenumeratę.  

Bieżący stan rynku, szanse na jego rozwój oraz zagrożenia, przed którymi stoi – to główne tematy poruszane podczas Dnia Stali Nierdzewnych, konferencji zorganizowanej 19 czerwca 2018 r. w Katowicach przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna. 

W najbliższych dniach Unia Europejska ma ogłosić odpowiedź na nałożone przez USA cła na wyroby stalowe i aluminiowe. Bruksela obawia się wybuchu wojny handlowej.

Komisja Europejska opublikowała rozporządzenie wprowadzające nadzór unijny nad przywozem niektórych wyrobów z aluminium pochodzących z niektórych państw trzecich.

Amerykańskie sankcje nałożone na rosyjski koncern Rusal i jego właściciela Olega Derpiaskę wywołały istne trzęsienie ziemi na rynku aluminium. Za tonę tego metalu płacono nawet 2700 dol.

Unia Europejska, Argentyna, Australia, Brazylia, Meksyk, Kanada i Korea Południowa zostały wyłączone z wprowadzonych dziś przez USA nowych ceł na stal i aluminium.

USA wprowadziły 25-proc. cło na wyroby stalowe i 10-proc. na aluminium. Nowe regulacje nie dotyczą jednak Kanady i Meksyku.

Grupa ArcelorMittal chce przejąć dominującą kontrolę nad włoską spółką Centro Servizi Metalli (CSM). Sprawa ta dotyczy pośrednio także Polski, bowiem CSM kontroluje gliwicką firmę Metal Service Center Sp. z o.o.

W 2018 r. Grupa Kęty planuje zainwestować 335 mln zł. Z tej kwoty 191 mln zł pochłonie segment wyrobów wyciskanych z aluminium. Oprócz zapowiadanej wcześniej linii do tłoczenia stopów miękkich oraz anodowni, firma zdecydowała się na budowę linii do wyciskania profili ze stopów twardych.

W ubiegłym roku na świecie wyprodukowano prawie 63,4 mln ton aluminium pierwotnego – wynika z danych International Aluminium Institute. W porównaniu z 2016 r. wolumen produkcji zwiększył się aż o 5,8 proc.

W ubiegłym roku na świecie wytopiono 1,69 mld ton stali – wynika z danych opublikowanych przez World Steel Association. Tym samym pobity został poprzedni rekord ustanowiony w 2014 r. W Polsce wyprodukowano 10,3 mln ton stali, o 14,8 proc. więcej.

Rada nadzorcza Impexmetalu zatwierdziła program inwestycyjny o wartości 1,09 mld zł. Zgodnie z nową strategią spółka planuje do 2026 r. zwiększyć wolumen produkowanych wyrobów płaskich ze 100 do 200 tys. ton rocznie.

Od 1 stycznia 2018 r. polski menedżer będzie szefował europejskiej dywizji fińskiego koncernu Outokumpu.

W połowie 2018 r. w Poznaniu odbędzie się spotkanie liderów przemysłu hutniczego i ich partnerów biznesowych. Będą oni dyskutować na temat innowacji oraz aktualnych trendów obowiązujących na rynku.

Pierwszych kilkadziesiąt osób wzięło udział w szkoleniu przygotowanym przez Wydawnictwo Prasowe AML Press we współpracy z Impexmetal S.A. Aluminium Konin.

W ciągu trzech najbliższych lat dystrybutor stali wyda na inwestycje 57,3 mln zł – wynika z opublikowanej strategii rozwoju na lata 2017 – 2020. Bowim chce m.in. zwiększyć wydajność centrum logistycznego w Sosnowcu, a także rozbudować centrum serwisowe oraz tworzyć punkty detalicznej sprzedaży wyrobów stalowych.

Duży popyt na wyroby anodowane i opakowania giętkie skłonił zarząd Grupy Kęty do decyzji o zainwestowaniu dodatkowych 145 mln zł w tych segmentach.

Japoński koncern Kobe Steel fałszował dane o wytrzymałości wytwarzanych przez siebie wyrobów z aluminium i miedzi. Afera wywołała szok wśród ponad 200 odbiorców wyrobów spółki.

Zgodnie z zapowiedziami Bruksela zdecydowała się nałożyć cła antydumpingowe na stalowe wyroby płaskie walcowane na gorąco z Brazylii, Iranu, Rosji i Ukrainy.

Po dwóch latach analiz austriacki koncern stalowy voestalpine ostatecznie zdecydował o budowie nowego zakładu produkującego stale nierdzewne i specjalne. Inwestycja pochłonie 350 mln euro. Huta powstanie w austriackim Kapfenbergu do 2021 r.

W pierwszej połowie 2017 r. przychody grupy Impexmetalu w segmencie aluminium wyniosły prawie 588,7 mln zł, a zysk netto 49 mln zł. Dzięki koniunkturze na rynku aluminium wyniki są dużo lepsze niż rok wcześniej.

Największy polski producent wtórnych stopów aluminiowych odczuł skutki zawirowań w europejskim sektorze motoryzacyjnym.

Rusza cykl wyjątkowych na polskim rynku szkoleń – „Aluminium w praktyce”. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą zdobyć podstawową wiedzę na temat aluminium. Organizatorem przedsięwzięcia jest AML Press, wydawca magazynu Nowa Stal, a partnerem Impexmetal S.A. Aluminium Konin.

 

W pierwszej połowie 2017 r. znacznie poprawiliśmy nasze wyniki finansowe - przekonuje Lakshmi N. Mittal, prezes i dyrektor generalny ArcelorMittal. Kierowana przez niego grupa to największy na świecie wytwórca stali.

 

 

Regały wspornikowe są najlepszym wyborem do składowania długich elementów stalowych lub aluminiowych, takich jak profile, rury, pręty i arkusze blachy. 

Pod koniec czerwca 2017 r. spółka Aperam Stainless Service and Solutions Poland świętowała jubileusz 10-lecia istnienia Centrum Serwisowego w Siemianowicach Śląskich.

Nowa seria waterjetów od firmy TECHJET została stworzona specjalnie do cięcia 3D i niwelacji stożka zarazem. Nowe waterjety zostały wyposażone w wyjątkową głowicę I-HEAD 3D-5X, której budowa została oparta na najlepszym modelu kinematycznym. 

Firmy z branży zwiększają sprzedaż, inwestują w rozwój i zdobywają nowe rynki. Rosnąca popularność aluminium sprawia, że najbliższe lata zapowiadają się równie dobrze – wynika z ocen uczestników konferencji Aluminium 2017. Biznes_Trendy_Technologie zorganizowanej 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu przez magazyn „Nowa Stal”.

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja konferencji Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie. Rodzima branża aluminium spotka się w Poznaniu już 6 czerwca 2017 r. Zapraszamy do zapoznania się z programem tego wydarzenia.

Przychody Outokumpu w pierwszym kwartale 2017 r. wyniosły 1,75 mld euro. To aż o niemal 400 mln euro więcej niż w podobnym okresie 2016 r. 

Wielkimi krokami zbliża się wydarzenie, które zgromadzi w jednym miejscu przedstawicieli największych przedsiębiorstw z branży stali nierdzewnych działających na polskim oraz europejskim rynku. 

Grupa Boryszew przymierza się do wartej 300 – 400 mln zł inwestycji w Koninie. Dzięki niej uruchomiona ma być produkcja aluminiowej blachy wysokomagnezowej dla przemysłu motoryzacyjnego. 

Światowa produkcja stali nierdzewnych wyniosła w 2016 r. 45,8 mln ton, co oznacza wzrost o 10,2 proc. - poinformowało International Stainless Steel Forum (ISSF).

Komisja Europejska 26 stycznia 2017 r. podjęła decyzję nakładającą ostateczne cła antydumpingowe na przywóz niektórych spawanych doczołowo łączników rur i przewodów rurowych ze stali nierdzewnej, pochodzących z Chińskiej Republiki Ludowej i Tajwanu

Organizowana przez Stowarzyszenie Stal Nierdzewna konferencja (8 czerwca 2017 r.) będzie wydarzeniem niezwykłym. Swój udział w nim zapowiedziały osobistości z krajowej oraz światowej branży. 

 

 

Stowarzyszenie Stal Nierdzewna, które skupia czołowe firmy z branży działające na polskim rynku, od 1 stycznia 2017 r. ma nowego członka. Do organizacji dołączyła firma Hempel Special Metals z Sosnowca. 

Wydawca magazynu „Nowa Stal” przygotowuje kolejną edycję konferencji „Aluminium. Biznes_Trendy_Technologie”. Odbędzie się ona 6 czerwca 2017 r. w Poznaniu w trakcie wystawy ITM 2017. Już dziś serdecznie Państwa zapraszamy do wzięcia udziału w wydarzeniu. 

Od czasu rozpoczęcia działalności ilościowy przyrost sprzedaży nie spada poniżej 40 proc. rok do roku - mówi Łukasz M. Kalenik, Dyrektor Logistyki w Albatros Aluminium sp. z o.o.

Ponad 40 gatunków stali nierdzewnej i asortyment składający się z 15 tys. pozycji oferuje klientom Stappert Polska. Firma obchodzi właśnie 20 lat działalności na polskim rynku. Jej doświadczenie w handlu stalą wzmacnia przynależność do zachodnioeuropejskiej grupy Jacquet Metal Service.

Wielkimi krokami zbliża się wielkie wydarzenie. Już 29 listopada rusza kolejna edycja targów Aluminium w Düsseldorfie. Będzie na nich obecna silna reprezentacja firm z Polski. Na wystawie nie może też zabraknąć magazynu Nowa Stal. Zapraszamy na nasze stoisko (nr K34 w hali 9). Do zobaczenia.

Stowarzyszenie Stal Nierdzewna zaprasza na szkolenie przeznaczone dla wszystkich osób pragnących poszerzyć wiedzę na temat tego materiału. Wydarzenie odbędzie się 22 listopada 2016 r. w Gliwicach.

Inwestycja niemieckiego producenta narzędzi i urządzeń do laserowej obróbki metalu pochłonęła ok. 10 mln euro.

Nowoczesny zakład grupy powstał w 10 miesięcy. Inwestycja kosztowała prawie 30 mln euro. Dzięki niej Alumetal zwiększy swoje moce produkcyjne o 60 tys. ton rocznie, do 225 tys. ton.

Od 19 do 20 listopada 2016 r. odbywać się będą V Mistrzostwa Polski Branży Stalowej, Metalowej i Przemysłu Ciężkiego. Patronat nad wydarzeniem objął magazyn "Nowa Stal". 

 

Musimy stworzyć atrakcyjną ofertę dla obecnych oraz przyszłych członków naszej organizacji - mówi Andrzej Michalski-Stępkowski, prezes Stowarzyszenia Stal Nierdzewna.

Spółka zależna grupy Kęty złożyła wniosek o dofinansowanie ze środków UE inwestycji polegającej na budowie oraz wyposażeniu centrum badań i innowacji. Całkowita wartość przedsięwzięcia sięga 66 mln zł. 

Rozmowa z prezes Italinox Polska o tym, jak funkcjonować w czasach, gdy na rynku rośnie konkurencja, zwiększają się oczekiwania klientów, a marże spadają.

Przedstawiciele niemal wszystkich sektorów polskiej branży aluminium spotkali się 9 czerwca 2016 r. w Poznaniu. Była to kolejna już odsłona wydarzenia organizowanego przez wydawcę magazynu „Nowa Stal”, konferencji „Aluminium 2016. Biznes_Trendy_Technologie". 

Norweski koncern uruchomił budowaną kosztem 45 mln euro instalację do recyklingu puszek aluminiowych. 

Spółka w swoim krakowskim zakładzie uruchomiała nowoczesną linię do cięcia poprzecznego (CTL) aluminium i stali nierdzewnej. 

Zużycie jawne stali nierdzewnych w Polsce w 2015 r. wyniosło 359,06 tys. ton, czyli niemal tyle samo, co rok wcześniej

Spółka oficjalnie zainaugurowała działanie swojej drugiej linii do wyciskania profili aluminiowych. Jest to 9-calowa prasa o nacisku 3 tys. ton. Jej instalacja pozwoli Aliplastowi zwiększyć zakres wytwarzanych profili, skróci również terminy zleceń. Do tej pory zlokalizowana w Lublinie firma, wchodząca w skład międzynarodowej grupy Corialis, dysponowała jedną prasą o nacisku 2,2 tys. ton oraz […]

Jeden z największych polskich dystrybutorów stali nierdzewnych uczcił 25-lecie istnienia. Uroczystość, która odbyła się w miniony piątek, była połączona z oficjalnym uruchomieniem najnowszej inwestycji spółki – centrum serwisowego w podkrakowskim Podłężu.