Szukaj

Newsy

Rynek Aluminium

Norweski producent wyrobów wyciskanych postanowił otworzyć na nowo zamkniętą w 2014 r. tłocznię elementów aluminiowych w walijskiej miejscowości Bedwas w Wielkiej Brytanii. Zakład zatrudni 130 osób i będzie wytwarzać aluminiowe elementy konstrukcji przeznaczone dla przemysłu motoryzacyjnego. Sapa planuje zainwestować w firmę około 13 mln dol. Tłocznia pozyskała już nawet pierwszego klienta. Jest nim London Electrical Vehicle Company, wytwarzający czarne elektryczne taksówki dla brytyjskiej stolicy. Powodem zamknięcia tłoczni w Bedwas była nadwyżka mocy produkcyjnych. Teraz okazuje się jednak, że popyt na elementy aluminiowe ze strony motoryzacji jest większy od podaży tych wyrobów.

Węgry uzyskały kolejną inwestycję związaną z elektromobilnością - zakład Sapa Profiles w Székesfehérvár wygrał wewnętrzny konkurs w tej grupie na produkcję stopów do aut elektrycznych i hybrydowych.
W ramach projektu o wartości 21,8 mln euro w zakładzie na Węgrzech zostaną zainstalowane prasy i stacje obróbki precyzyjnej oraz powstanie 120 nowych miejsc pracy.
Dzięki pięciu prasom do aluminium, różnym technologiom obróbki powierzchni i ponad 200 maszynom roboczym, fabryka w Székesfehérvár jest uznawana za największą tego typu w Europie. W ubiegłym roku jej sprzedaż osiągnęła wysokość 260 milionów euro przy zatrudnieniu około 1500 osób.